Vatandaşlıktan çıkma kuyruğu!

16
1053
fotoğraf temsilidir...


Avusturya’nın çifte vatandaşlığa 5.000 avro ceza uygulayacağını, bu uygulamanın tüm AB’ye yayılabileceğini öğrenen TC ve AB çifte vatandaşları, TC uyruğundan çıkmak için konsolosluklar önünde kuyruk oluşturdu. Avusturya’daki çifte vatandaşlar, Türkiye’deki referandum için yüzde 75 oranında ‘evet’ oyu kullanmıştı!

Avrupa’nın değişik ülkelerinde çifte vatandaşlık konusu masaya yatırılırken, Avusturya İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka, Avusturya vatandaşı olduktan sonra yasadışı yollarla yeniden Türk vatandaşı olanlara para cezası verilmesi konusunda hazırlık yapıldığını açıklamıştı.

5 BİN EURO PARA CEZASI

Avusturya basınında yer alan haberlere göre, Sobotka, yasadışı olarak yeniden Türk vatandaşlığını alanların Avusturya vatandaşlığının iptalinin yanı sıra, gelecekte 5 bin Euro da para cezası vermelerini sağlayacak yasal düzenleme yapacaklarını söyledi. Düzenlemenin federal yasa olarak yapılması öngörülürken, taslak metnin mayıs ayı başında hazır olması bekleniyor.

Kurier gazetesi konuya ilişkin internet sayfasında yer verdiği haberde, yakın zamanda Avusturya vatandaşlığına geçen Türklere mektup gönderileceği bilgisini paylaşırken, Avusturya vatandaşlığını alan Türklere yeniden Türk vatandaşlığına geçmeleri durumunda bunu bildirmekle yükümlü oldukları konusunda uyarılacağını da yazdı.

Avusturya’da yaşayan Türk vatandaşlarının dörtte üçünün, referandumda “evet” yönünde oy kullanmasının 70 ve 80’li yıllarda uyum konusunda hatalar yapıldığını gösterdiğini kaydeden Sobotka, gelecekte benzer hataların tekrarlanmaması için sığınmacılar konusundaki üst sınırın azaltılması gerektiğini de savundu.
Kaynaklar ve daha geniş yazı için: TIKLAYIN

16 YORUMLAR

 1. yahu gönderin turkiye ye vatanında rahatca ibadetini yapar yarı şeriat onlarında hakkı çağdaş medeniyeti sindiremediler makarna kömür bedava ülkenize türk vatandasi istiyorsanız laik medeni çağdaş olanlardan seçerseniz katkısı olur ekmek yediği sofraya sicmaz

 2. GELSİNLER CANIM TÜRKİYE’ME MAZOTU 4,61 DEN 1.2 POLOYU 68.000 TL DEN ALSINLAR. BÖYLE GÜZEL ÜLKE BULUNUR MU HİÇ? BAŞKANLIK SİSTEMİNE DE EVET DEDİNİZ ZATEN ÜLKE TAM SİZLER İÇİN.. SİZ GELİN BİZ GİDELİM 🙂

 3. Yurtdışında özgürlük nimetlerinden faydalanıp, bizlerin kaderini çirkefleyen bu mallar gelsinler de burada evet desinler bakalım! Hem nedir öyle iki ülkede de oy hakkı olacak. Bu ülkenin tüm sıkıntılarını çeken biziz. O malların bizden ne üstünlükleri var! Ne biliyorlar bu ülkemizle ilgili! Yazdan yaza tatil yapıp git, sonra da benim kaderimle oyna! Siktirsinler pislikler!

 4. Bunlar ulkede ne olup bittigini bilmeden senede 1 ay tatile gelen tipler benim ulkeme faydasi olmayan ulkemi somurenler
  Yurt disinda yasayanlar ulkenin durumunu bilmediginden tek ulke vatandasi olsunlarda zorluklari gorsu bizler gibi
  Yurt disindaki cift ulke vatandaslari dahi olsa ulkede oy kullanmalilar yurt disi sandiklari kaldirilmalidir

 5. Benim billdim türkiye toprak insani kendi insani ve Kim olursa olsun dil uzatmaz. Kimse memleketini keyf icin geride birakmadi!..birileri gitti diģerleri kaldi. Yanliş yapiyorsunuz farkli fikir de olanlari ile dalga gecmeniz….

 6. Osmanlı encekleri ağlıyormu ne 😀 çıkın çıkın gelin bekliyoruz sizi 😀 Evete oyunuzu basarken güzel yakışmıştı üstünüze osmanlı kıyafeti 😀 şimdi gelin canım ülkenizede götünüze don alın

 7. Sondaki sakallı hayır diyenleri düşünmeye davet ediyormuş akıllarımızı çalıştıracakmışız!
  Madem vatanını çok seviyorsun, anayasa değişikliğini istiyorsun gel Türkiye’de yaşa! Avrupa’ya gavur diyorlar onların ekmeğini yiyorlar! Sizin vatan sevginize …
  Tek vatandaşlık Hakkı verilse Türkiye’yi seçmeyecek gürüh şuanda videoda evet diyen zihniyettir.!

 8. Vatanını çok sevdikleri için evet evet evet diyenler ; 5.000 avro ceza vermemek için o çok sevdikleri vatanını satmak için hemen kuyrduğa girmişler. Yazıklar olsun onlara. Sahtekarlar….

 9. Avrupa’daki Türkler gerçekten çok yobaz, özellikle Almanya. Eşeği bile Avrupa’da o kadar süre bağlasan, adam olur, bu salatalıklarda hıyar oluyor. Yollayın bunları veya vurun tekmeyi kıçlarına, helal olsun. Keşke aynı şeyi Trump’da yapsa.

CEVAP VER