Sevilay beni nasıl ihbar etti?!

1
1730

Efendim, bundan yıllar önceydi. Tam olarak dört yıl önce. Sevilay o zaman yükseliyordu. Tayyip Bey’in uçağıyla dolaşıyor, ‘aile’yle yakın temas halinde yaşıyor, hatta Emine Hanım’la kendi meşrebine göre şakalaşıyordu. “Kız Sevilaaaay!” falan… Beni tam olarak o zaman ihbar etti…

İyisi mi konuyu size baştan anlatayım…

Efendim, bendeniz yıllar önce kendi işinde gücünde bir insandım ama içimde yazar olma isteğiyle yanıp tutuşan bir başka tosun vardı; muhteris bir tosun! Nasıl yapayım, nasıl edeyim derken, medyada çalışan arkadaşlarıma ufak zarflar atmaya başladım. Ve nihayet amatör olarak yazdığım yazıları bir tanıdığım aracılığıyla Sabah’a ulaştırmayı becerdim. Ve büyük hayalim gerçekleşti! Cumartesi ekinde her hafta ‘Hop-Kültür’ diye bir köşe yazacaktım!

‘KÖŞE’M OLDU!

Tabii o zamanlar Sabah bir iktidar numarasıyla alınıp mevcut sahiplerine verilmemişti. Turgay Ciner’in gazetesiydi. Zaten bu işler beni pek ilgilendirmiyordu. Ben apolitik bir tosundum. Cemiyet hayatından, dizilerden, popüler kültür simalarından bahseden, etliye sütlüye dokunmayan yazılar yazıyordum. Sonuçta komplekslerimi bir nebze olsun dindirecek ‘köşe yazarı’ etiketine kavuşmuştum!

Sonra gazete el değiştirdi. Yapılan ihale mi usulsüzmüş, işte öyle bir şey bahane yapıldı, Sabah Gazetesi Turgay Ciner’den alındı, tekrar ihale yapıldı ve Ahmet Çalık’ın Turkuvaz Grubu’na satıldı. Para kaynakları için devlete ait Vakıfbank’ın kasası açılmış, hatta Abdullah Gül’ün Katar’dan kredi ricacısı olduğu bile söylenmişti. Ben söyleyenlerin yalancısıyım. Sonuçta gazetenin başına, 29 yaşında Çalık Holding’in yönetimine oturan şimdiki bakan/damat Berat Albayrak oturmuştu.

HAVAM HOŞ

Benim için hava hoştu. Yazımı yazıyor, kendime entelektüel bir çevre yapmaya çalışıyordum. Siyaset benim neyimeydi…

Gelin görün ki, kazın ayağı öyle değildi. Bir gün gazeteden beni arayıp yazılarıma son verildiğini bildirdiler. Twitter’dan arada bir sırf entelektüel çevre edineyim diye nazire yaptığım Sevilay Hanım, ki o zamanki soyismi Yükselir idi, beni insan kaynakları departmanına şikayet etmişti. “Bu Sami Tosun aslında Hakan Gülseven’dir, Tayyip Bey’e muhalefet eden tehlikeli bir simadır” demiş hakkımda. İnsan kaynakları da Sabah’ın eklerinin yönetimini çağırarak tebliğde bulunmuştu.

SEVİLAY BENİ BİTİRDİ

Aslında Sevilay Hanım teğet geçmişti. Şöyle ki: Hakan Gülseven benim çocukluk arkadaşımdı. Beni medya alemine sokan da oydu. Ama o kadardı. Kasım 2012’de, o zaman soyismi Yükselir olan Sevilay Hanım’ın ihbarı sonucunda ve “Hakan Gülseven olduğum şüphesiyle” yazılarım kesildi…

Sonrasında işime gücüme baktım. Fakat hiçbir şeyden ‘köşe yazarı’ olmaktan aldığım haz kadar haz almadım. Bir süredir beni köşemden eden Hakan Gülseven ısrar ediyor, “Tekrar yaz” diye. Tabii kırgınım kendisine. Sonuçta anaakım medyadan etti beni. Nazlandım biraz ama bir yere kadar. İnternet sitesinde de olsa ‘köşe’ sahibi olmak havalı bir şey sonuçta. Başlıyorum bir daha. Artık haftada bir sizinle olacağım.

SEVİLAY YETERİNCE YÜKSELEMEDİ

Sevilay mı? O fazla yükselmenin kafasını yaşayamadı. “Türlü numaralar çeksem de Emine bana ‘Kız Sevilaaay’ der, yine uçağa binerim, hayat böyle mis gibi geçer” diye düşündü. Bir zamanlar üniversitede ‘sekter solcu kız’ modelinde takılmış ya, seçimler öncesinde oyunu HDP’ye vereceğini açıkladı. Kafası bu kadar çalışıyor. Adam çıkmış, “Seni başkan yaptırmayacağız” falan demiş. Bu işler boru değil, Sabah da “göklerden gelen ses”i dinledi ve bunu koydu kapının önüne. Apıştı kaldı. Olan benim köşeye oldu.

Kovulan sadece Sevilay değildi. Kendisi gibi yandaş medyada kapılanmış kocası da işinden oldu. 15 ay sonra Turgay Ciner’in yanına, Habertürk’e, bu kez kocasından boşandığı için Sevilay Yılman olarak girip medya alemine geri döndü. Soyisimleri de manidar tabii. Yükseliyordu, yılmama noktasına düştü.

YILMAK YOK, YAZMAYA DEVAM

İşte böyle muhterem okur. Sevilay’la yaşadığım tatsız hadiseler, kesintiye uğrayan köşe yazarlığım, hayallerim, bir türlü olamayan aşkım ve ben artık her hafta sizin fikir ve duygu hayatınıza akmaya çalışacağız. Saygılarımla efendim…

1 YORUM

  1. Sevilay, yakında soyadını YALVARIR , yapar
    NE DE OLSA ! OMURGASIZlar familyasından , muhbir giller ailesine mensup, Bu türler girdikleri kabın hacmini alırlar,

CEVAP VER