Referandum II – Bahçeli tarzı matematik!

0
313

Dostlar, bu iktidar şimdiye kadarki en büyük yanlışı, Bahçeli’nin ipiyle kuyuya inerek yapmış oldu. Bildiğiniz gibi başkanlık meselesi bir süredir rafa kaldırılıp, gündemde yer teşkil etmemeye başlamıştı. MHP lideri Bahçeli bir grup konuşmasında durup dururken başkanlık konusunu atıverdi ortaya. Buna halk dilinde eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek deniyor canlarım.

Olaya matematiksel olarak yaklaşan AKP tayfası fırsat bu fırsattır deyip, mevzuya hesapsız, kitapsız, plansız balıklama atladı. AKP ve MHP oylarının toplamda yüzde 50’yi geçtiğini hesap ederek iki kafadar böyle bir işe kalkıştı, ki Bahçeli beyin matematik konusunda üstün başarıları (!) hepimizin malumu. Oysa siyasette her şey matematikten ibaret değildir ve iki kafadar bunu görmediler. Görmedikleri memleket açısından Hayır’lı oldu hani, iyi ki de görmediler.

Partisinin oylarını 7 Haziran ve 2 Kasım arasındaki zaman diliminde önemli oranda azaltma başarısını gösteren Bahçeli’den medet umdu saray rejimi. Halk dilinde buna ise kelin ilacı olsa kendi başına sürer deniyor. Aslına bakarsanız Bahçeli’nin sözlerini ciddiye alıp referandum yapmaya karar veren saray rejimi bu karardan pişman oldu olmasına ama ok yaydan çıktı bi kere dostlar.

Açıklamaktan korkulan anket sonuçları, yandaşların birbirlerine girmeye başlamaları, MHP yönetiminin tabanını ikna edememesi, Erdoğan’ın bugün “terörist” ilan ettiği insanlardan öbür gün “kardeşlerim” diyerek oy istemesi, ne kadar çaresiz kaldıklarının net bir göstergesidir. Bu durumlar DYP ve ANAP’ın son günlerini hatırlattı bana ya neyse konu dağılmasın. AKP tayfasında görülen telaş, yangına düşmüş kumarcı telaşını andırmaktadır. Ağalar neden Evet dediklerini halka anlatmak yerine, HAYIR diyenlere hakaretler üzerinden referandum çalışması yürümektedir. Bu tarz bir propaganda şekli AKP tabanını bile ikna edememektedir.

Hakaret ve iftira seanslarından sinirleri gerilen Erdoğan’ın hızını alamayıp “Mazlum’u getirin bana!” demesi an meselesidir. Belki de sarayda Mazlum kontenjanından birileri hizmet veriyordur onu bilemeyiz.

Bu arada Bilal Erdoğan’ın sahaya inmesi de diktatörlük sistemine HAYIR diyenler için sevindirici bir gelişme olmuştur. Eminim ki, Bilal oğlan “bıbıcığı” için pek hayırlı mitingler yapacaktır.

Görüldüğü gibi referandumdan HAYIR çıkmaması için ortada hiç bir neden yoktur dostlar. İktidar erki, bütün gücü elinde bulundurmasına rağmen son derece gergindir, paniktedir. Bu süreç AKP’nin dağılma ve yargılanma sürecinin başlangıcıdır. Mesele, bir parti veya adam meselesi değil, mesele vatan meselesidir.

Kısaca dostlarım;
Yani teslim olmamakta bütün mesele..

CEVAP VER