Kıldan tüyden KHK

0
395

Olağanüstü Hal’le ağdanın, istenmeyen tüylerin ne alakası var demeyin! Tayyip’e göre var! İşadamları, KOBİ’ler, muhtarlar, esnaflar, hakimler-savcılar derken deniz bitti. Saraya çağrılacak adam kalmayınca Tayyip Erdoğan’ın aklına ağdacılar ve güzellik uzmanları geldi!..

Tayyip’in ağda kararnamesi:

Referanduma sayılı günler kala seçim rüşvetleri de haliyle hız kesmedi. İlk kez redaktif.net’in gündeme getirdiği “Danıştay kararıyla bundan sonra kıl-tüy işlerini özel hastaneler yapacak. Epilasyon vs. cihazları tıbbi cihazlar olduğu için sadece estetik doktorları tarafından kullanılacak. Güzellik merkezleri veya salonlarda bu cihazlar yasaklanacak” haberi Erdoğan’ın da dikkatini çekmiş olacak ki sarayın bugünkü konukları güzellik uzmanlarıydı.

SEÇİM RÜŞVETİ

Danıştay kararının iptali için neredeyse iki yıldır çalmadık kapı bırakmayan güzellik uzmanları, “geçici” seçim rüşvetini aldı. Erdoğan, darbe girişimine karşı ilan edilen OHAL kapsamındaki Türkiye’de çok önemli bir yaraya parmak basarak Kanun Hükmünde Kararname çıkarıp, kıl-tüy işlere de el attı. Bundan sonra sadece özel hastaneler değil güzellik salonlarında da ağda yapılmaya devam edilecek. En azından referandum bitene kadar halkımız bacağını, göğsünü gere gere açıp kılsız olduğunu dünya aleme gösterecek.

İPTAL EDİLEBİLİR

“Geçici” dedik, zira OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar bu “olağanüstü” günler bittikten ve seçim gerçekleştikten sonra iptal edilebilir. Dolayısıyla güzellik uzmanları “Aman elimizde kapı gibi KHK’mız var. Kıl da alırız, tüy de” diyerek rehavete kapılmasın. Seçimden sonra KHK’nın yasalaşması için Meclis’e baskı yapsın. Tabii seçimden sonra ortada bir Meclis kalırsa…

  • HİCRAN AYGÜN

CEVAP VER