Isıran vekil yok ama yalayan vekil gördük biz!

0
681

Çok kıymetli okurum, bu Ufuk Uras meselemiz bir türlü bitemedi. Bitmiyor. Aslında kendisi bir çeşit “tanımlanamayan uçan cisim”. Tanımlayamıyoruz onu.

Biliyorsunuz, “Solcu” olduğu zannıyla “bir kısım sol”un ortak adayı gösterilmiş, Meclis’e girmiş, orada bir “solcu” olarak ABD Başkanı Obama’yı ayakta alkışlamış, Meclis dönemi ve sonrasında AKP-Cemaat koalisyonuna yancılık yapmış, bu ikilinin arası bozulunca uzun bir dönem Fethullahçılara yağcılık yapmış, Abant Platformu toplantılarında cebine Cemaat parası dolu zarf sıkıştırılmış bir Ufak Uras’tan söz ediyoruz…

Fethullahçılar darbe girişiminde bulunup da “terör örgütü” ilan edildikten sonra ise, ‘Reis’ine yalakalık yapmaya başladı, haliyle.

Yahu susmuyor adam. Böyle bir vak’a görülmedi. Meclis’teki “ısırılma” palavrasının nasıl bir uydurma olduğunu bal gibi biliyor. İktidara yaranacak ya, bu yeni “Kabataş Yalanı”na çanak tutuyor, CHP’ye bel altından vuruyor. Utanmıyor. Çok şakacı!..

Bu tip “tanımlayamayan uçan cisim”ler Ufak ama zaman zaman içimizi kaldırmayı becerebiliyorlar. Bakınız, bendeniz siyasetle pek ilgilenmem. Cemiyet hayatını takip ederim. Nur Yerlitaş’ı falan izleyip eğlenirim. Amma ve lakin bu vekil eskisi, benim bile dikkatimi celb ediyor.

Evet efendim, Meclis’te “ısırma” vakası yok fakat Meclis’in etrafında dolaşıp iç geçiren bir kısım eski vekilde yalanma vakasına rastlandığı muhakkak. Belki Ufuk Uras’ın dil kalıbı alınarak konu anlaşılabilir. Ama maalesef bu rezilliğe bir çare bulunamıyor…

CEVAP VER