Dini bütün Hulusi’den insanlık için büyük adım!

0
693


Ali Türkşen, eski Genelkurmay Başkanı’na sesleniyor!..

Gençliğinde dinci örgütlenme içinde yer aldığını gösteren fotoğrafları tüm medyaya yayılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Balyoz kumpasının öne çıkan isimlerinden emekli Kurmay Albay Ali Türkşen’e dava açtı. Dava gerekçesi, “hakaret”!..

Hakaret suçunun işlendiği öne sürülen “suç unsuru”, Ali Türkşen tarafından kaleme alınan ve OdaTV‘de yayınlanan “Şimdi üzülüyor musun Hulusi?” başlıklı yazı.

Yazıdan ilgili bölümü yayınlıyoruz:

“Sevgili Hulusi. Senin için ‘Su uyur, Hulusi Akar,’ diyorlardı. Bu sefer akmak kısmet olmadı da sen de mi uyudun Hulusi. Hani bizler cezaevindeyken 3. Kolordu Komutanıydın da ara ara bizi ziyarete gelirdin. Tek derdin FETÖ’cü çete tarafından iftirayla hapse attırılan teğmenlerinin sabah sakal tıraşlarını düzenli olmalarıydı da bize ne de güzel tavsiyeler verirdin engin tecrübenle Hulusi: ‘Arkadaşlar hapiste ÜBD döngüsüne girmeyin. Nedir ÜBD döngüsü? Üzülmeyin-Büzülmeyin-Düzülmeyin. Üzülürseniz büzülür, büzülürseniz düzülürsünüz. Sonra ne olur? Yine üzülürsünüz.’

Dibindeki emir subayın tarafından esir alınmak, emrindeki komutan müsvettelerinin halkımın üzerine ateş etmelerine engel olamamak nasıl bir duygu, şimdi sen de üzülüyor musun Hulusi? Aman sakın üzülme. Biliyorsun, üzülürsen, büzülür, büzülürsen …, Hulusi. Sen milletin saçı-sakalıyla uğraşıp, arkadaşların hapse girdiği için önün açıldığında, bir gün bunların başına geleceğini hiç düşünmüş müydün Hulusi? İster dava et ister sen de orduevlerine sokma, Allah senin de gani gani belanı versin Hulusi. Utanmadan bir de darbeyi o gün haber aldığınızı ve gerekli emirleri verdiğinizi söylüyorsun. Sende hiç ar haya kalmadı mı, bari kabahatini açık etme, vatandaşına kurşun sıkan hain senin emrini mi dinler Hulusi?”

Aynı yazıda eski Genelkurmay Başkanlarından Necdet Özel’e de hitap eden bir bölüm yer alıyor…

CEVAP VER