“Ailenizin Tosunu” yorumluyor: Rüyada cumhurbaşkanı görmek…

0
613

Akit isimli gazete “rüyada cumhurbaşkanı görmek” haberiyle sevgili ülkemizin tarihinde bambaşka bir boyut, bambaşka bir kafa yarattı. Bu gelişmeye ilgisiz kalmak, görmezden gelmek mümkün değildir; böyle bir tavır, çağı yakalayamamak manasına gelir. Bendeniz, “Ailenizin Tosunu” olaraktan sorumluluk hissettim. Neticede bir his insanıyım ben. Mamafih, konuyu hissi değil, bilimsel olarak ele aldım…

Evet efendim, rüyada cumhurbaşkanı görmek çok acayip bir şeydir. Ne var ki, Akit’in haberi yalan haberdir. Şöyle yazmışlar:

“Rüyada cumhurbaşkanı görmek görülebilecek en güzel rüyalardan biridir, en güzel ve en müjdeli haberlerin alınacağına delalet eden bir rüyadır.”

Öyle değildir… Bir kere, böyle bir rüya gördüğünüz takdirde, uyanır uyanmaz cüzdanınızı kontrol etmeniz icap eder. Tabii ki cumhurbaşkanlığı müessesesine herhangi bir imada bulunmuyorum. Tam aksine… Rüyasında Cumhurbaşkanı gören insan, müessesenin haşmeti karşısında kendini güvende hisseder, gevşer, uyku aleminin derinliklerine doğru gider. Maazallah, bu şekilde derin uykuya dalan insanların evine hırsız girse uyanamazlar. Cüzdan gider. Ne bileyim, cep telefonu, elektrik süpürgesi, Allah ne verdiyse gider…

Sonra, rüyada Cumhurbaşkanı gören insan bunalıma girebilir. Gün boyu televizyon, radyo, internet olan her ortamdan kafasını uzatarak muhtarlara konuşur gibi bize de konuşan, her yerden çıkan, toplu taşıma araçlarında bile ekrandan kafasını uzatıp gazetemizi okuyan bir Cumhurbaşkanı’yla rüyada da muhatap olmak insanın sinirlerini bozabilir. Rüyada Cumhurbaşkanı görmek insanın moralini sıfırlayabilir.

Ayriyeten, rüyada Cumhurbaşkanı görmek insanda emilme hissi yaratır. Kendinizi büyük bir inek memesi gibi hissedersiniz. Bu bir çeşit “verimlilik” durumu gibi de algılanabilir ama ben farklı yorumluyorum. Nedense, besinlerin kalın bağırsakta emiliminden yola çıkan tuhaf bir teori geliyor aklıma. Burnuma kötü kokular geliyor gibi oluyor… Neyse, bu gastronomi mevzularıyla daha fazla meşgul etmeyeyim sizi…

Yani Akit’in o rüya yorumu tamamen yalan haber. Bunların öyle adamları var, oturuyorlar klavye başına, ayıptır söylemesi, elleriyle apış aralarını kaşıya kaşıya böyle uyduruk haberler yazıyorlar. Bak bak, ne yazmışlar bak:

“Rüyada cumhurbaşkanı gören kişi hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamaz, yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmez, hayatı huzurlu ve keyifli geçer. Rüya sahibinin hayatı başarılar ve zaferlerle dolu olacak, tüm hayalleri gerçekleşecek, bir kişinin hayatta gelebileceği en üst noktaya gelecek demektir.”

Yahu, sen sapık mısın kardeşim?! Hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamayan biri olabilir mi? Yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmeyen bir insan nasıl olur. Bir insanın tüm hayatı huzurlu ve keyifli geçer mi?! Bu tarif edilen şahıs olsa olsa “şişme bebek” olabilir. Bildiğiniz sapıkça bir vaziyetten bahsediyoruz!..

Neyse efendim. Bakmayın siz bu tür sapık yorumlara. Varsa soracağınız bir rüya tabiri filan, bana başvurunuz. “Ailenizin Tosunu” mutlaka yorumlar, size iç huzuru verir…

CEVAP VER