Acun’un O Ses Türkiye’de iktidara kıyağı!

1
387
Acun ile dinci/repçi Resul!

Acun Ilıcalı’nın televizyonu TV8‘deki şarkı yarışması O Ses Türkiye‘nin finali gerçekleşti ve birinci belli oldu. Kazanan isim, kazanması gereken Dodan Özer olurken, herkes finale kadar nasıl yükseldiği anlaşılamayan ‘Repçi’ Resul’e hayret etti durdu…

Yarışmaya katılan onca yetenekli ve ciddi müzisyen dururken, finalde Dodan’ın karşısında kala kala ‘Repçi’ Resul’ün kalması bir tuhaftı. Ama şaşırtıcı değildi. Çünkü bu İslamcı/repçi Resul’ü iktidarın gözüne girmek için bizzat Acun Ilıcalı bulmuş, yarışmaya davet etmiş ve finale kadar yükselmesini sağlamıştı.

Acun Ilıcalı çok kurnaz bir isim. Hem iktidarın paçalarına sürtünüyor, hem de bunu ince ince yapıyor. Daha evvel Fethullahçılarla da can-ciğer-kuzu sarması idi. Nitekim, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Fethullahçı bir ‘komedyen’i birinci yaparak ‘Cemaat’in hayır duasını almıştı. Şimdi de finale dinci bir repçiyi çıkararak iktidara yarandı.

SMS sonuçlarıyla pekala oynayabilen ve reytinglere göre programlarda kalacak/gidecek yarışmacıları ayarlayan Acun’un son numarası “Resullü final”, tabii ki yarışmadaki tüm jüri üyelerini ikiye katlayıp beşle çarpabilecek bir sese sahip olan Dodan Özer tarafından kazanıldı. Başka türlü olması beklenemezdi. Resul’ün finalde yer alması ise, iktidar ve yardakçılarına çakılan bir selam olarak programda yer etti.

Ah Acun ah!.. Ben de olmasam, arada yutturacaktın bu işleri!.. Hadi, şimdi bin özel uçağına, doğru Dominik’e, yeni reyting dünyasına!.. Quantum saatleri reklam anlaşmasını fesih etmişse, bu hafta Türkiye’ye Şahika’yı yollarsın, yoksa oradaki hangi figüranı yollayacağını düşünmen lazım! Hadi bakalım…

Bu arada, güzel sesli Dodan biraderime tebriklerimi iletirim, o mevzu başka:

1 YORUM

CEVAP VER